doen
 aanmelden nieuwsbrief
Fairfood shopping list
Untitled Document
Product Fairness Questionnaire 2008
Soja petitie

ICCO
Untitled Document

contact
disclaimer


Op zondag 15 oktober 2006 organiseerde Fairfood de jaarlijkse World Food Day in Hotel Arena in Amsterdam. Dit jaar stond World Food Day in het teken van (un)fair voedsel op ons bord. Politici als Boris van der Ham (D66) en Bert Koenders (PvdA) zette in een verkiezingsbattle hun standpunten over onder meer eerlijk eten en verantwoord ondernemen uiteen. Jan Douwe Kroeske (Kink FM) en Roland Duong (Keuringsdienst van Waarde) gaven onder leiding van Patrick Lodiers (BNN) hun visie op fairness. Dit alles en meer om voedsel voor iedereen tot mensenrecht te maken.

 

Wereldwijd schenken 150 landen jaarlijks, op 16 oktober, de aandacht aan World Food Day. Om het event in 2006 voor iedereen toegankelijk te maken organiseerde Fairfood World Food Day een dag eerder wat meer dan 1000 bezoekers trok.  

 

Het debat

Politici zetten in een verkiezingsbattle hun standpunten over onder meer eerlijk eten en verantwoord ondernemen uiteen. Presentator Patrick Lodiers (BNN) zette Kathleen Ferrier (CDA) voor het blok waarop zij volmondig zei dat ook het CDA voor een wet op transparantie binnen het bedrijfsleven is, zodat consumenten kunnen weten wat ze eten. Bert Koenders (PvdA) zei daarop “Dat is fantastisch, dan dien ik hem (wetsvoorstel) morgen weer in”.



Bekijk hier het filmpje van WVD 2006

Film lounge

Naast games, battles en interviews draaiden in de Film lounge een dertigtal nieuwe korte films over de eerlijkheid van ons eten. De makers van ‘Weet wat je in huis haalt’, wonnen de eerst prijs van de Fairfood filmwedstrijd en kregen uit handen van Johan Nijenhuis (Costa, Zoop) een reis naar het internationale filmfestival in Gijon. In de Goede doelen lounge presenteerde Fairfood zich samen met 15 andere maatschappelijke organisaties. Naast informatie kon iedereen hier genieten van gratis eerlijke hapjes.

 

Dat honger en armoede in de wereld hoog op de agenda staan van publiek en politici is 15 oktober gebleken. Helemaal nu duidelijk is dat ook het publiek hier iets aan kan doen; eat fair, beat hunger. Zo staat er bij restaurant Lux in Nijmegen een fair nagerecht op de kaart en serveren Deloitte & Eurest op Wereldvoedseldag een faire lunch en een diner gemaakt met door Fairfood als fair beoordeelde producten.

 

Het programma in Kerkzaal

15.00 - Opening World Food Day 2006 door Pieter van Geel (staatssecretaris van VROM) en Eelco Fortuijn (Fairfood)

15.30 - Finale fairfood receptenwedstrijd

16.15 - EU Game me. Jan Mulder (VVD), Max van den Berg (PvdA), Kathalijne Buitenweg (Groen Links), voorzitters politieke jongerenpartijen, presentatie Harm Edens (Dit was het nieuws)

17.15 - Stand-Up Against Poverty door Maak het waar

17.45 - Verkiezingsbattle met o.a. Boris van der Ham (D66), Bert Koenders (PvdA), Kathleen Ferrier (CDA), Paul de Krom (VVD), presentatie Patrick Lodiers (BNN)

19.15 - Finale Fairfood filmwedstrijd met o.a. Johan Nijenhuis (regisseur Costa)

19.45 - In gesprek met BN-ers met o.a. Jan Douwe Kroeske (Kink FM) en Roland Duong (Keuringsdienst van Waarde), presentatie Patrick Lodiers (BNN)

21.00 - Feest met optredens van Kraak & Smaak en Benny Rodrigues

 

Doorlopend programma in andere zalen

15.00-22.00 - Goede doelen lounge met o.a. ICCO, Cordaid, Oxfam Novib, Goede Waar & Co

15.00-22.00 - Film lounge: vertoning van de veertig films die meedingen in de Fairfood filmwedstrijd