nieuws
 aanmelden nieuwsbrief
kraskaarten
Nieuwsbrief test 2007

Resultaten Product Fairness Questionnaire 2007 bekend gemaakt

Afgelopen donderdag (21 juni) heeft Fairfood de resultaten van de Product Fairness Questionnaire 2007, het fairnessonderzoek dat Fairfood jaarlijks houdt onder voedsel- en drankbedrijven, bekend gemaakt. Consumenten kunnen aan de hand van de uitslag kiezen voor faire producten in de supermarkt. Op de pas vernieuwde productenpagina van de Fairfood-website is te zien welke producten dit jaar door Fairfood als fair, unfair en inbetween zijn beoordeeld. Ook kun je op deze pagina je eigen boodschappenlijst met faire producten samenstellen. Op de site is ook het persbericht over de bekendmaking van de producten te vinden.  

 

Sojasucces: Kwetters stapt over op faire soja in kippenvoer!

In de nieuwsbrief van mei zijn de problemen in de sojasector aan bod geweest. In ongeveer 60% van de producten in de supermarkt zit soja; soms in de levensmiddelen zelf, maar vaak ook in veevoer. De sojaproductie brengt grote problemen als ontbossing, erosie en slavernij met zich mee. Soja geteeld volgens de Baselcriteria houdt rekening met al deze problemen en zorgt ervoor dat de economische voordelen van de sojaproductie niet ten koste gaan van mens en milieu. Fairfood kan bedrijven die hun product eerlijker willen maken helpen door ‘solutions’ aan te bieden, zoals het overstappen op faire soja. Het ‘solutionstraject’ begint zijn vruchten af te werpen: het eerste sojasucces is onlangs geboekt! In samenwerking met Fairfood heeft eierenproducent Kwetters namelijk toegezegd over te stappen op het gebruik van faire soja in zijn kippenvoer. Kwetters heeft afgelopen donderdag (21 juni) de eerste lading van 100 ton faire soja ingekocht. Wil je dus niet alleen een lekker maar ook een fair eitje bij je ontbijt, kies dan voor het 4-granen-scharrelei van Kwetters

 

Media-aandacht voor Fairfood

De nieuwe lijst met faire en unfaire producten is niet onopgemerkt gebleven. Verschillende media – kranten als Volkskrant, Trouw en Metro, radioprogramma’s als 1 op de middag, Tijd voor twee en Giel! en op televisie het Journaal op 3 – hebben de afgelopen week aandacht besteed aan de resultaten van Fairfoods fairnessonderzoek. Verder is Fairfood ook aan het woord geweest in de VPRO-uitzending ‘Vette Honger’, een themaprogramma over honger en eten dat 10 mei jl. is uitgezonden. Meer informatie over de VPRO-uitzending – en de uitzending zelf – is hier te vinden.
 

 

Waar is mijn theeboer?

Verslag van Eelco Fortuijn, oprichter/directeur van Fairfood, van zijn reis in Rwanda en Oeganda, op zoek naar zijn theeboer.
Al tijden wilde Eelco Fortuijn (general director van Fairfood, rechts op de foto) de boer ontmoeten die de thee verbouwt die hij dagelijks drinkt. Hij wilde hem recht in de ogen kijken en vragen: “Beste boer, ik koop in Nederland vaak jouw thee: wat betekent dat voor jou?”. Tijdens zijn reis naar Rwanda en Oeganda was het dan zover. Na een flinke zoektocht vond Eelco eindelijk de fabriek van zijn theeboer Stephen (foto links). Ze hadden een openhartig gesprek over de moeilijke situatie waarin de theeboer zich bevindt, over de mondiale overproductie en de droogte waardoor hij uiteindelijk maar heel weinig geld overhoudt en nauwelijks in zijn dagelijks onderhoud kan voorzien. Samen hebben ze zitten brainstormen over de oplossing voor Stephens probleem. Als je wilt weten hoe het gesprek is verlopen, lees dan twee dagen uit het reisverslag van Eelco op de Fairfood-hyve.
 

 

Politici staan pal achter Fairfood

Fairfood-actie groot succes! Van de 17 door Fairfood benaderde lijsttrekkers en prominente Tweede-Kamerleden ging afgelopen weken driekwart over tot toegewijde actie. De politici staan volledig achter de Fairfood fairnessvragenlijst en hebben bedrijven opgeroepen tot transparantie over duurzaamheid. Door bedrijven op te roepen de vragenlijst van Fairfood alsnog in te vullen helpen de politici de consument een meer overwogen keuze te maken. Dhr. Slob, fractieleider van de ChristenUnie (zie foto) mag zichzelf de terechte winnaar noemen.
Onder andere dhr. van Geel (fractievoorzitter van het CDA), dhr. Marijnissen (fractievoorzitter van de SP), dhr Samsom (Tweede-Kamerlid van de PvdA) en dhr. Boekestijn (Tweede-Kamerlid van de VVD) hebben Fairfood in deze actie gesteund. Op de
website is zijn alle filmpjes en een volledig overzicht van de actie te vinden. 

 

30 juni: Het akkoord van Schokland

Op 30 juni 2007 maakt Nederland zich sterk voor de Millennium Ontwikkelingsdoelen op een groot publieksevenement op Schokland, het ingepolderde Zuiderzee-eiland midden in de Noordoostpolder. Een bijzondere locatie voor een wereldprogramma vol debatten, speeddates met ministers, muziek, preken, films, performances, theater en talkshows. Prominente Nederlanders als minister Bert Koenders, Yvon Jaspers, Martin Bril, Paul Rosenmöller, minister Plasterk en Ruud Lubbers zullen acte de présence geven, net als onder andere de bekende muzikanten Marco Borsato, Van Dik Hout en Spinvis. Fairfood-directeur Eelco Fortuijn zal om 17.15 deelnemen aan een debat over honger in de wereld. Meer informatie is te vinden op de website van Het akkoord van Schokland.
 

 

Kick-Off Filmwedstrijd!

Zondag 3 juni vond in café Bitterzoet in Amsterdam de kick-off van de Fairfood Filmwedstrijd plaats. Dit is de vierde keer dat Fairfood een filmwedstrijd organiseert en ieder jaar pakken we het groter aan. Waar er in 2003 nog maar 5 teams deelnamen, mochten we dit jaar maar liefst 67 teams het startsein geven! In de komende periode krijgen zij de mogelijkheid om professionele workshops te volgen en zo hun filmvaardigheden te verbeteren. Ze staan voor de uitdaging om een filmpje van maximaal 30 seconden te maken, dat aansluit bij de ideeën van Fairfood. Wie het beste filmpje maakt mag naar een internationaal filmfestival in Gijon, Spanje. Op de website is meer informatie te vinden over deze spannende race en vanaf eind september kun je hier je stem uitbrengen op jouw favoriet. Op World Food Day (14 oktober) wordt de uiteindelijke winnaar bekend gemaakt en ook dit wordt een spektakel!   

 

 

icco

cbf keurmerk